wtorek, 19 marca 2024

Imieniny:  Józefa, Bogdana

logo Szkoła Promująca Zdrowie

Szkoła Podstawowa nr 6 należy do sieci Szkół Promujących Zdrowie. W roku szkolnym 2007/2008 otrzymaliśmy Certyfikat Rejonowy.

Podejmujemy działania dla poprawy zdrowia i samopoczucia całej społeczności szkolnej poprzez zmianę zachowań zdrowotnych oraz tworzenie zdrowego środowiska fizycznego i społecznego. Uczymy jak zdrowiej i lepiej żyć poprzez edukację zdrowotną, rozwój osobisty, społeczny i zawodowy. Zachęcamy innych w swym otoczeniu, zwłaszcza rodziców do podobnych działań.

Nadrzędnym celem SPZ jest promowanie zdrowego stylu życia w szkole jak i w śród społeczności lokalnej poprzez:

• zapewnienie do pracy i nauki środowiska sprzyjającego zdrowiu
  • kształtowanie poczucia odpowiedzialności za zdrowie
  • wyposażenie uczniów w wiedzę i umiejętności niezbędne do tworzenia zdrowego i bezpiecznego stylu życia
  • umożliwienie wychowankom szkoły rozwoju potencjału psychicznego, fizycznego, społecznego
  • współpracę z lokalną służbą zdrowia w celu podnoszenia wiedzy związanej z edukacją zdrowotną
  • budowanie poczucia własnej wartości u wychowanków szkoły
  • zachęcanie do zdrowego stylu życia uczniów i pracowników